Jesteś tutaj: Start / Harcerstwo

Harcerstwo

Drużyna Harcerska

32 Specjalnościowa Drużyna Środowiskowa im.  Zygmunta II Augusta działa w naszej szkole już ponad rok. Należy ona do Hufca Związku Harcestwa Polskiego im. Marii Konopnickiej w Uniejowie. Specjalizuje się we wspinaczce skałkowej oraz ratownictwie medycznym. Dysponuje profesjonalną ścianką wspinaczkową, posiada własny sprzęt wspinaczkowy oraz sprzęt medyczny wykorzystywany do zajęć praktycznych. Od pewnego czasu harcerze mają możliwość spędzania czasu na potyczkach paintballowych podczas zbiórek terenowych.

 W skład drużyny obecnie wchodzą cztery zastępy harcerskie i starszoharcerskie z Poddębic i Zadzimia. Do drużyny prowadzony jest ciągły nabór nowych członków. Zbiórki odbywają się w każdy  piątek  od godz. 16.00 do godz. 17.40 na małej sali gimnastycznej w naszej szkole. Drużynowym od początku istnienia drużyny, tj. od roku 1985,  jest phm Waldemar Terlecki.

Na licznych imprezach organizowanych przez drużynę i  hufiec  (rajdy, manewry, biwaki, obozy harcerskie itd.) harcerze mają możliwość nabywania nowych umiejętności w zakresie specjalności drużyny.

 

Czuwaj!

Zastępowy

3 Zastępu Próbnego

Filip Kowalczyk

Kalendarium

Czwartek, 2017-10-19

Imieniny: Michaliny, Michala

Statystyki

  • Odwiedziny: 388079
  • Do końca roku: 73 dni
  • Do wakacji: 246 dni