Jesteś tutaj: Start / Świetlica

Świetlica

 

Świetlica szkolna
przy Szkole Podstawowej nr 1
im. Lotników Polskich
w Poddębicach

 

 

Otwarta jest dla uczniów

od poniedziałku do piątku w godzinach

7.00 - 16.15

 

 

Numer telefonu:

Świetlica: 694 450 511

świetlica parter: 699 671 298

sekretariat: 43 678 41 56

 

Nasza świetlica szkolna znajduje się w budynku za szkołą. Na parterze Świetlica dla II klas a na pierwszym piętrze świetlica dla starszych dzieci.

Opiekę nad wychowankami w roku szkolnym 2016/2017 sprawują:

A. Jaśczak

A. Stasiakiewicz

M. Ludwiczak

Świetlica klas II:

U. Izydorczyk

Świetlica klas I:

M. Wawrzecka

 

 

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji, po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców lub odwóz do domu.

 

Kwalifikacja uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie karty zgłoszeń, które wypełniają rodzice/prawni opiekunowie.

Artykuły

Laureaci konkursu "Czytam i wiem"

2017-06-10

Nasz konkurs „Czytam i wiem” dobiegł końca. Zorganizowaliśmy go wraz z Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach – Filią dla Dzieci. W konkursie wzięło udział 365 uczestników. Konkurs trwał od października 2016 r. do maja 2017 r., skierowany był do czytelników Filii dla Dzieci, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach w wieku od 6 do 12 lat. Każdego miesiąca zadawaliśmy jedną zagadkę, był to fragment jednej z książek nawiązujący do świąt/dni charakterystycznych dla danego miesiąca. Zadaniem uczestników konkursu było odgadnięcie tytułu oraz imienia i nazwiska autora książki z której pochodził cytowany fragment.

Komisja konkursowa w składzie:

 • Agnieszka Jaśczak – świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 1
  w Poddębicach;
 • Urszula Izydorczyk - świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 1
  w Poddębicach;
 • Dariusz Ścibior - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach;
 • Ewa Kacprzak - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach;

wyłoniła następujących laureatów poszczególnych miesięcy:

 • Laureata Miesiąca Października została nim Klaudia  Kubiak z klasy VI A;
 • Laureata Miesiąca Listopada została nim Zofia Dąbrowska z klasy II D;
 • Laureata Miesiąca Grudnia została nim Oliwia Pawlak z klasy II E;
 • Laureata Miesiąca Stycznia została nim Julia Ruszel z klasy IV C;
 • Laureata Miesiąca Lutego został nim Karol Mikołajczyk z klasy VI A;
 • Laureata Miesiąca Marca została nim Natalia Sołtysiak z klasy IV A;
 • Laureata Miesiąca Kwietnia została nim Amelia Matusiak z klasy III C;
 • Laureata Miesiąca Maja została nim Milena Olczyk z klasy II E.

Rozdanie nagród nastąpi 14.06.2017 r. o godz. 9.15 w czytelni dla dzieci w MiGBP
im. Z Skibińskiego.

Komisja życzy uczestnikom dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!!!

Czytaj więcej o: Laureaci konkursu "Czytam i wiem"

Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

2017-06-10
Powiększ zdjęcie

Dzień Dziecka został ustanowiony w roku 1949. Obchodzi go cały świat. To ważne święto przypomina wszystkim o prawach dzieci do szczęśliwego dzieciństwa, w którym jest miejsce na miłość, bezpieczeństwo, godność, zrozumienie, sprawiedliwość i uśmiech. W naszej świetlicy to  też był szczególny dzień. Wybraliśmy się na spacer ulicami naszego miasta. Korzystaliśmy z przygotowanych atrakcji. Byliśmy na lodach. Pełni wrażeń, emocji, radości i zadowolenia wróciliśmy na świetlicę.

Z okazji Dnia Dziecka

życzymy wszystkim dzieciom

dużo radości,pomyślności

i spełnienia marzeń!!!

                                               Wychowawczynie świetlicy

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

STOP PAPIEROSOM!!! Pogadanka w ramach ogólnopolskiego programu pt "Czyste powietrze wokół nas"

2017-06-10
Powiększ zdjęcie

Dorośli nie zdają sobie sprawy, że paląc narażają swoje dzieci na choroby związane
z nałogiem tytoniowym. Palenie przy dzieciach jest codziennością. Walka z nałogiem palenia papierosów jest bardzo trudna, trzeba więc uczynić wszystko co możliwe, aby przez odpowiednią profilaktykę ustrzec przed nimi dzieci.

W roku szkolnym 2015/2016 i 2016/2017 grupa dzieci ze świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego Czyste powietrze wokół nas, który jest jednym z narzędzi służących do realizacji celów Narodowego Programu Zdrowia w zakresie ochrony zdrowia oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy. Program ten skierowany jest nie tylko do dzieci ale również do ich rodziców i opiekunów, a jego głównym celem jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach,  w których inne osoby palą przy nich papierosy.

Program realizowany był w grupie 7 – 8 latków, 9 – 10 latków na przełomie kwietnia
i maja. Grupy liczyły po 25 dzieci,  w sumie do programu przystąpiło 40 dzieci.

Pierwszą z form realizacji programu było zapoznanie dzieci i ich rodziców z założeniami programu Czyste powietrze wokół nas poprzez przeprowadzenie rozmów i pogadanek. Kolejną formą realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci, składający się z 5 zajęć warsztatowych:

 • Wycieczka po okolicy,
 • Co i dlaczego dymi,
 • Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
 • Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?
 • Jak unikać dymu papierosowego?

            Poszczególne zajęcia skoncentrowane były na pobudzaniu różnych form aktywności dzieci przez spacery, rozmowy, pogadanki, zajęcia plastyczne, zabawy twórcze, tematyczne
i grupowe. Na zajęciach dzieci: zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, rysowały zaobserwowane źródła dymu, projektowały plakaty antytytoniowe,  własne znaczki „Nie pal przy mnie”, wymyślały hasła, zapoznały się z postacią Dinusia i przypomniały sobie jego piosenkę. W ramach programu  spotkaliśmy się ze szkolną pielęgniarką oraz z panią Martą z SANEPID-u które rozmawiała z nami  o szkodliwości palenia papierosów. Podczas wycieczki do Jednostki Straży Pożarnej dzieci uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem, który opowiadał o przyczynach powstawania pożarów, między innymi  o rzucaniu niedopałków. Na zakończenie dzieci rozdały materiały i informacje Rodzicom pt. Jesteśmy wrogami papierosów! Na zakończenie uczestnicy otrzymali kolorowanki i breloczki związane z programem. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych formach zajęć. W ramach realizacji zagadnień programu, został również zorganizowany kącik informacyjny dla rodziców na temat szkodliwości palenia papierosów.

W wyniku tych zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego, dowiedziały się w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażonym się jest na wdychanie dymu z papierosa.

 

                                                                                                                                  Agnieszka Jaśczak

Czytaj więcej o: STOP PAPIEROSOM!!! Pogadanka w ramach ogólnopolskiego programu pt "Czyste powietrze wokół nas"

Odwiedziny 6-latków z ul. Przejazd

2017-06-10
Powiększ zdjęcie

Dbając o adaptację dzieci 6 - letnich w szkole, w środę 31maja miała miejsce w świetlicy szkolnej wizyta 6-latków z Publicznego Przedszkola w Poddębicach z ul. Przejazd wraz z wychowawcą panią Kasią. Celem ich wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkolnym i z atmosferą pracy panującą w szkole.  Pani Agnieszka  - wychowawca świetlicy - przywitała gości. Na wstępie opowiedziała czym charakteryzuje się to miejsce, jakie reguły panują w świetlicy, a następnie oprowadziła przedszkolaków po pomieszczeniu i zapoznała ich z różnymi kącikami zainteresowań.

Kolejnym punktem naszego spotkania było zwiedzanie szkoły. Na początku trochę nieśmiało, ale z dużym zaciekawieniem dzieci przyglądały się zarówno spotykanym pracownikom szkoły, jak i poszczególnym salom. Przedszkolaki odwiedziły m.in. szkolną bibliotekę, gabinet pani pielęgniarki, dyżurkę,  salę gimnastyczną, szatnię i stołówkę szkolną.   Odwiedziły sale lekcyjne, gdzie przy okazji mogły zobaczyć, jak w czasie lekcji pracują ich starsi koledzy. 
Na zakończenie naszego spotkania pani Agnieszka przygotowała gry i zabawy  na boisku szkolnym. I to była największa atrakcja dla 6 latków. Po skończonej zabawie dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć a później z uśmiechem na twarzach opuszczały szkołę z  obietnicą, że chętnie do naszej szkoły powrócą 1 września. 

Czytaj więcej o: Odwiedziny 6-latków z ul. Przejazd

Z rzeką Wisłą przez Polskę płyniemy... spotkanie III

2017-06-10
Powiększ zdjęcie

18.06. odwiedziliśmy kolejne miasto – stolicę Polski – Warszawę - największe miasto naszego kraju.  Uczniowie poznali ciekawe miejsca stolicy: Stare Miasto,Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad, Park Łazienkowski, Stadion Narodowy oraz wiele pomników i budowli charakterystycznych tylko dla tego miasta. Rozmawialiśmy o Warszawie z czasów II wojny światowej. Przypomnieliśmy legendy warszawskie a na koniec spotkania działaliśmy plastycznie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek, zdjęć, map, albumów oraz ciekawa prezentacja. Nie zapomnieliśmy o naszej królowej - Wiśle i ciekawostkach z nią związanych - na ulicach leżących równolegle do rzeki numery rosną zgodnie z biegim Wisły. Znanym wyjątkiem jest najdłuższa ulica Warszawy, czyli Puławska, na której numery rosną "pod prąd".

Czytaj więcej o: Z rzeką Wisłą przez Polskę płyniemy... spotkanie III

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Kalendarium

Wtorek, 2017-08-22

Imieniny: Cezarego, Marii

Statystyki

 • Odwiedziny: 370389
 • Do końca roku: 131 dni
 • Do wakacji: WAKACJE!!!