Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka Szkoły  Podstawowej nr 1

im. Lotników Polskich

w Poddębicach

"Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy

Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem"

Kornel Makuszyński

W roku szkolnym 2017/2018 w bibliotece pracują p. Dorota Gasik  i p. Małgorzata Sobańda.

Biblioteka obecnie posiada 11718 woluminów.

Księgozbiór jest podzielony na następujące działy:

Lektury (ułożone według klas)

B - baśnie, legendy i podania

Bw - bajeczki, wierszyki

Ob - opowiadania i powieści obyczajowe

H - opowiadania i powieści historyczne

Pd - poezja, dramat

P1 - podróże, przygody dzieciom starszym

P2 - podróże, przygody dzieciom młodszym

F - powieści fantastyczne

Prz - opowiadania i powieści przyrodnicze

Dużym zainteresowaniem cieszy się wśród uczniów Centrum Multimedialne. Opiekunem Centrum jest p. Mariusz Marciniak. Tutaj dzieci nie tylko poszukują potrzebnych informacji do zajęć, ale również rozwijają swoje zainteresowania.

W każdy poniedziałek od godziny 8.30 do 9.15 prowadzone jest przez p. Dorotę Gasik „Koło origami”.  Uczniowie rozwijają  swoje zdolności i zainteresowania a także uczą się wytrwałości w dążeniu do celu. „Zabawa z papierem” sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonywanej pracy.

W ten sam dzień tygodnia w godzinach od 12.00 do 12.45 nauczyciel bibliotekarz p. D. Gasik prowadzi „Koło czytelnicze”.

Podczas zajęć dzieci rozwijają zamiłowania i zainteresowania oraz pogłębiają kulturę czytelniczą.

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek  - 7.30 - 16.00

Wtorek          - 7.30 - 16.00

Środa            -  7.30 - 16.00

Czwartek      -  7.30 - 16.00

Piątek           -  7.30 - 15.00

Uczniowie nie tylko mogą wypożyczać książki, ale również korzystać z czytelni i Internetowego Centrum Multimedialnego (klasy II - VII), które cieszy się dużym zainteresowaniem. Tutaj dzieci nie tylko poszukują potrzebnych informacji do zajęć, ale również rozwijają swoje zainteresowania. Korzystając z Internetu uczniowie mogą szukać informacji do zajęć, pogłębiać wiedzę o otaczającym ich świecie, rozwiązywać quizy i krzyżówki.

Nasza biblioteka

Zapraszamy do odwiedzin. Książki już na was czekają

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Umberto Eco

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

chińskie przysłowie

"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"

Kartezjusz

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

Cycero

"Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji"

Heinrich Heine

"Literatura rozwija się najlepiej wówczas, gdy jest w połowie rzemiosłem, a w połowie sztuką"

Stanisław Jerzy Lec

"Łatwiej niektórym książkę napisać, niż drugim ją przeczytać"

Św. Tomasz

"Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie"

Wolter

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

/przysłowie chińskie/