„Utworzenie ekopracowni przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Łodzi16875,00zł.

Wartość ogólna zadania: 19875,00zł.

Wkład własny pozyskany od Rady Rodziców przy Szkole podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach: 3000,00 zł.

Efekt rzeczowy projektu to modernizacja pracowni przyrodniczej, która objęła koszty prac remontowych: malowanie ścian i sufitu,  założenie nowego oświetlenia.

Zakupiono tablicę interaktywną oraz nowe  pomoce dydaktyczne, które pozwolą na realizowanie treści przyrodniczych przewidzianych w programie.

Dodatkowo pracownia została wyposażone w nową szafę  umożliwiającą właściwe przechowywanie pomocy dydaktycznych i łatwiejszy do nich dostęp. Została również odnowiona szafa wnękowa poprzez zamontowanie nowych drzwi.

Okna zdobią rolety zaciemniające, które bez względu na warunki atmosferyczne pozwalają na przeprowadzanie doświadczeń z zakresu optyki oraz umożliwią wyraźne widzenie obrazu na tablicy interaktywnej.

Uczniowie  poprzez udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w naszej ekopracowi nabędą wiedzę oraz umiejętności konieczne  do świadomej, a także systematycznej troski  o stan środowiska naturalnego Zagadnienia ekologiczne omawiane z wykorzystaniem bogato wyposażonej pracowni zaowocują również zwiększeniem zainteresowania naszych uczniów udziałem w programach i akcjach ekologicznych.

Niedziela, 2017-06-25

Imieniny: Łucji, Witolda