Debata ekologiczna

Szkolna debata ekologiczna na pt. „My się śmieci nie boimy” zorganizowana przez Klub Młodego Ekologa w dniu 28 listopada 2013 r. była okazja do przemyśleń i dzielenia się spostrzeżeniami na temat segregacji i recyklingu odpadów oraz funkcjonowania w naszej gminie  nowej ustawy dotyczącej wywozu śmieci.

W trakcie spotkania głos zabierali: Sylwester Lisek – przedstawiciel Nadleśnictwa Poddębice,  Agnieszka Galoch i Kamila Ścibior z Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Poddębicach, uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice.

Spotkanie uświetnił występ uczniów klasy IIIc, którzy przedstawili problemy z nadmierną ilością śmieci na naszej planecie w inscenizacji „My się śmieci nie boimy” . Zespół wokalny zaprezentował piosenki ekologiczne, a pani sekretarz Urzędu Miejskiego wręczyła nagrody w konkursie plastycznym „My się śmieci nie boimy”  dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy.

Debata była burzliwa i dała odpowiedź na szereg nurtujących społeczeństwo miasta pytań.

Wtorek, 2017-08-22

Imieniny: Cezarego, Marii