Sąd nad książką

11 września - Sąd nad książką w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach

Sąd nad książką

11 września 2009r. uczniowie naszej szkoły z kl. Ve, Va, Vd i VI c pod okiem nauczycielek Renaty Olczyk i Małgorzaty Kowalczyk zaprezentowali scenkę teatralną pt. Sąd nad książką, podczas uroczystości z okazji Jubileuszu 60- lecia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poddębicach, powiązanej z nadaniem jej imienia Ziemowita Skibińskiego.

(fot. UM Poddębice)

Rozprawę prowadziła sędzia Eliza Pietrzak pod czujnym okiem sekretarki Olgi Krysiak.

Sąd nad książką

Obrońca Adam Pigłowski dzielnie bronił książki przed okrutnymi oskarżeniami Emilii Markowskiej.

Mole: Anita Łazarczyk, Dominika Pabin i Julita Luźny skarżyły się na swój ciężki los.

(fot. UM Poddębice)

Liczni świadkowie opowiadali życiowe historie z książka w tle.

Sąd nad książką

Przedstawienie bardzo się podobało licznej publiczności , aktorzy zebrali gorące brawa.

Sąd nad książką

WIęcej na temat uroczystości można przeczytać na stronie Urzędu Miasta w Poddębicach

Wspomnienie o Ziemowicie Skibińskim na stronie Stowarzyszenia Pisarzy Polskich