Dzieci pierwszokomunijne w Częstochowie

Dzieci pierwszokomunijne w Częstochowie.

Jak co roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły udali się na autokarową pielgrzymkę dziękczynną do Częstochowy. Wyjazd był rankiem 6 czerwca. Jasna Góra (łac. Clarus Mons) – wzgórze w Częstochowie z zespołem klasztornym zakonu paulinów, jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Znajduje się tamłaskami słynący obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. W kaplicy cudownego obrazu o godzinie 11 00 sprawowana była msza święta dziękczynna w intencji dzieci komunijnych. Po wspólnej modlitwie nadszedł czas na zwiedzanie Muzeum 600-lecia, Zbrojowni i Skarbca. Z wielkim zaciekawieniem podziwialiśmy podziemia Bastionu św. Rocha, oraz wnętrze Bazyliki. Ostatnim punktem pobytu był zakup pamiątek, po czym pełni wrażeń duchowych i estetycznych wróciliśmy do domu.