II Poddębicki Maraton Czytania

"Z biegiem Wisły” - Legendy Polskie

Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole II Poddębicki Maraton Czytania

Organizatorami były: Biblioteka Pedagogiczna Filia w Poddębicach, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach, sieć bibliotekarzy szkolnych działająca przy Bibliotece Pedagogicznej oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach. Celem Maratonu było uczczenie 2017 – roku Wisły i promocja legend związanych z miastami położonymi nad Wisłą.

Uczniowie klas I-VI wysłuchali więc legend związanych z nadwiślańskimi miastami: „Toruńskie Pierniki”, „Smok Wawelski”, „Legenda o Bazyliszku i wielu innych.

Lektorami tegoż spotkania byli: Pani Elżbieta Król - Sekretarz Poddębic, Pani Magdalena Jaworska - z Referatu Promocji Gminy i Spraw Społecznych w Poddębicach, Pani Renata Dzieciątkowska - Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Poddębicach, Pan Bogumił Jóźwiak - wieloletni dyrektor MiGBP im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach, Pani Magdalena Binder - Dyrektor Poddębickiego Domu Kultury i Sportu w Poddębicach, Pani Elżbieta Janaszkiewicz - z-ca Dyrektora S.P. nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach, Pani Lidia Dominiak - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Pani Beata Matusiak-Ignar - Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Poddębicach, Pani Elżbieta Gontarz - wieloletni Dyrektor S.P.nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach, Pani Magdalena Czochara-Kajszczak - MiGBP im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach.
Dziękujemy wszystkim za udział w maratonie.