Śladami powstania styczniowego

Śladami Powstania Styczniowego

Dnia 23 listopada młodzi pasjonaci historii, uczniowie Vc pod opieką wychowawczyni pani R. Olczyk wędrowała "Śladem powstania styczniowego po gminie Dalików".
W ramach poznawania Małej Ojczyzny uczniowie odwiedzili galerię pana Aleksego Matczaka, podziwiali jego obrazy o tematyce powstania styczniowego. Szczególnie podobały się obrazy przedstawiające bitwy powstania styczniowego, stoczone w naszym regionie. Klasa zapaliła symboliczny znicz na grobach powstańców styczniowych na cmentarzu w Dalikowie, zwiedziła Kaplicę pw. św. Rocha i Kościół Parafialny pw. św. Mateusza. Na lekcji bibliotecznej w Dalikowie Beata Olejniczak Dyrektor GBP w Dalikowie. opowiedziała uczniom o bitwie pod Dalikowem, która odbyła się 10 września 1863 r. Po strawie dla ducha była czas na strawę dla ciała i pytania. Trzeba przyznać, że pogoda wyjątkowo dopisała młodym pasjonatom historii.